Нова природа в Христі

Олексій • 2 місяці назад

“Зодягнутися в нового чоловіка, створеного за Богом”. — Ефесян 4:24

Наша блакитна ялина скидала шишки та голки. Спеціаліст по хворобах дерев подивився на неї і пояснив, у чому проблема: “Це просто ялина”. Я сподівалася на краще пояснення або на ліки. Але лісничий знизав плечима і повторив: “Це просто ялина”. За своєю природою дерево скидає хвою, і це не може змінитись.

На щастя, наше духовне життя не обмежується незмінними діями або ставленнями. Апостол Павло наголошував на цій визвольній істині новонаверненим в Ефесі. Язичники були “запаморочені розумом”, закриті до Бога. Вони були твердосерді, чинили “всяку нечисть”, прагнули лише насолод і були жадібними (Еф. 4:18-19).

Втім, оскільки віруючі пізнали Ісуса, апостол закликав “відкинути… старого чоловіка, який зотліває” (в. 22). Павло сказав, що наша стара природа “зотліває в звабливих пожадливостях”. Тому він заохочує “відновлятися духом вашого розуму, і зодягнутися в нового чоловіка, створеного за Богом у справедливості й святості правди” (вв. 22-24).

Далі він перерахував способи жити по-новому. Не обманювати. Не піддаватися гніву. Не проклинати. Не красти. “Краще нехай працює та чинить руками своїми добро, щоб мати подати нужденному” (в. 28). Наша нова природа в Христі дозволяє нам жити відповідно до нашого покликання.

Що означає “зодягнутися в нового чоловіка”? Як прагнути іти шляхом Спасителя?

Дорогий Ісусе, обнови мою природу. Я прагну бути схожим на Тебе.

Автор: Патриція Рейбон