Фестивалі поклоніння

Олексій • 10 місяців назад

“І будеш радіти перед лицем Господа, Бога свого… в місці, яке вибере Господь, Бог твій, щоб там перебувало Ім’я Його”. — Повторення Закону 16:11

Участь у масштабному заході може змінити нас несподіваним чином. Після спілкування з понад 1200 людьми під час багатоденних зібрань у Великобританії та США дослідник Деніел Юдкін та його колеги дійшли висновку, що великі фестивалі можуть змінити наші моральні орієнтири і навіть вплинути на готовність ділитися власними ресурсами з іншими. Згідно з дослідженням, 63% відвідувачів отримали на фестивалі “трансформаційний” досвід, який також надав їм відчуття більшої пов’язаності з людством і бажання виявляти більше щедрості до друзів, родини і навіть до абсолютно незнайомих людей.

Збираючись з іншими людьми для поклоніння Богу, ми отримуємо не просто соціальний “трансформаційний” досвід, як на світському фестивалі; ми єднаємось із Самим Господом. Божий народ, безсумнівно, відчував це єднання, коли в давні часи збирався в Єрусалимі на щорічні урочисті свята. Ізраїльтяни подорожували (без сучасних зручностей), аби тричі на рік бути присутніми в храмі “у свято Опрісноків, і в свято Тижнів, і в свято Кучок” (Повт. 16:16). Ці зібрання були часом священних спогадів, поклоніння і хвали “перед лицем Господа” разом з родиною, слугами та приходьками (в. 11).

Отже, збираймося разом з іншими людьми для спільного поклоніння, допомагаючи один одному радіти в Бозі і покладатись на Його вірність.

Яким було ваше відчуття єднання з Богом, коли ви збирались з іншими для спільного поклоніння? Як вам допомагала присутність інших людей?

Боже, дякую, що закликаєш Свій народ до спільного поклоніння Тобі.

Автор: Кірстен Холмберг