Вміння слухати
Олексій • 10 місяців назад
“Нехай буде кожна людина швидка послухати, забарна говорити, повільна на гнів”. — Якова 1:19
Близька подруга висувала проти мене суворі звинувачення. Моє серце було готове вирватися з грудей, і я вже відкрила рота, щоб спростувати її слова. Те, що я розмістила в інтернеті, не мало до неї жодного відношення, але вона чомусь взяла це близько до серця. Перш ніж почати говорити, я прошепотіла молитву. В душі настав спокій, і раптом я відчула біль, який ховався за її звинуваченнями. Стало ясно, що все серйозніше, ніж здавалося. Моїй подрузі було боляче, і бажання дати їй відсіч раптом зникло. Мені захотілося їй допомогти.
Так я зрозуміла, що мав на увазі Яків, коли закликав нас бути швидкими на слухання, але повільними на слова і на гнів (Як. 1:19). Слухання допоможе нам зрозуміти, що стоїть за словами, і утриматися від гніву, який “не чинить правди Божої” (в. 20). Ми зможемо заглянути в серце того, хто говорить. Пауза та молитва допомогли мені відновити стосунки з подругою. Я стала більш чутливою до її слів, а не до своєї образи. Можливо, якби я не зупинилася і не помолилася, то сказала б те, про що б потім пошкодувала.
І хоча мені не завжди вдається дотримуватися настанов Якова, того дня, думаю, у мене вийшло. Пауза і молитва стали ключем до того, щоб більше слухати і менше говорити. Гнів та образа не змогли заволодіти моїм серцем. Я молюся, щоб Бог дав мені мудрості робити так частіше (Пр. 19:11).
Чи допомагало вам повчання Якова? Як ви можете застосувати його сьогодні?
Милостивий Боже, допоможи мені бути швидкою на слухання і повільною на гнів.
Автор: Катара Паттон