Ісус – саме Той, Хто нам потрібен

Олексій • 3 дні назад

Ви коли-небудь покладали на когось надію, а вони вас розчаровували? Ми живемо у зламаному світі, і навіть найкращі люди підводять і завдають болю. Але Ісая знав, що прийде хтось, хто буде іншим. Він буде надійним, послідовним і саме тим, хто нам потрібен.

В Ісаї 9:6 Ісая вказує на царя з чотирма титулами: Дивовижний порадник, Могутній Бог, Вічний Отець, Князь миру. Але що означають ці імена?

Дивовижний порадник — це хтось мудрий, розумний і співчутливий. Це такий лідер, який надає підтримку, пораду і напрямок у житті.

Той, у чиєму титулі є слово «могутній», є сильним, стійким і готовим відстоювати те, що правильно.

Цей цар буде Вічним Отцем, Тим, Хто бачить у Своєму народі Своїх дітей, а не слуг.

А Князь миру описує Того, Хто присвятив Себе наведенню мостів між різними групами й гарантує, що кожен має все необхідне для повноцінного і здорового життя.

Різдвяного ранку народився Син з усіма цими чудовими титулами. Не в палаці чи замку, а в скромних, звичайних яслах.

Коли ми дивимося на життя Ісуса, то бачимо, як Він послідовно демонструє ці якості. Він підтримував і давав поради людям, у яких виникали питання. Він був сильним перед обличчям загроз і спокус. Він глибоко піклувався про кожного, кого зустрічав. І Ісус віддав Своє життя, щоб відновити мир між Богом і людьми на віки вічні.

Ісус — Дивовижний порадник, Могутній Бог, Вічний Отець і Князь миру. Чи бачили ви Його в кожній з цих ролей у своєму житті? Як ви бачите мудрість, силу, доброту і постійну турботу Ісуса у вашому житті?

Кого ми слухаємо

Олексій • 3 дні назад

“Пророка з-посеред тебе, з братів твоїх, Такого, як я, поставить тобі Господь, Бог твій, – Його будете слухати”. — Повторення Закону 18:15
“Я повинен оголосити надзвичайну ситуацію. Мій пілот загинув”. Даг Вайт нервово промовив ці слова до диспетчера, який спостерігав за його польотом. Через декілька хвилин після зльоту пілот приватного літака, в якому летіла родина Дага, раптово помер. Даг сів у кабіну пілота, маючи за плечима лише тримісячний досвід керування менш складними літаками. Потім він уважно слухав вказівки диспетчера місцевого аеропорту, який пояснював йому, як посадити літак. Пізніше Даг сказав: “Ви врятували мою родину від неминучої смерті”.

У нас є Той, Хто єдиний може допомогти нам долати життєві труднощі. Мойсей, звертаючись до ізраїльтян, сказав: “Пророка з-посеред тебе, з братів твоїх, Такого, як я, поставить тобі Господь, Бог твій, – Його будете слухати” (Повт. 18:15). Ця обітниця вказувала на послідовність пророків, яких Бог дарував Своєму народу, але вона також говорила про Месію. Пізніше Петро і Степан стверджували, що цим останнім пророком був Ісус (Дії 3:19-22; 7:37, 51-56). Він прийшов, щоб передати нам люблячі та мудрі Божі настанови (Повт. 18:18).

За життя Христа Бог Отець сказав: “Це Син Мій… Його слухайтеся!” (Мр. 9:7). Щоб жити мудро і не розбитися та не згоріти в цьому житті, будемо слухати Ісуса, як Він говорить через Писання і Святого Духа. Це має велике значення.

Чому іноді буває складно почути голос Христа в цьому світі? Як вам краще слідувати Його мудрим та люблячим настановам?
Дорогий Ісусе, будь ласка, допоможи мені чути Твій голос і слухатись його.
Автор: Том Фелтен

Ісус наш Спаситель

Олексій • 4 дні назад

“Ти… даси Йому ймення Ісус, бо спасе Він людей Своїх від їхніх гріхів”. — Матвія 1:21
Те, що почалося як звичайна поїздка на канатній дорозі через пакистанську долину, перетворилося на страшне випробування. Невдовзі після початку поїздки два підтримуючих троси обірвалися, і вісім пасажирів, серед яких були і школярі, зависли на висоті сотні футів у повітрі. Ситуація спричинила важку дванадцятигодинну рятувальну операцію пакистанських військових, які використовували парашути, гелікоптери та інші засоби, щоб врятувати пасажирів.

Ці добре підготовлені рятувальники заслуговують на похвалу, але їхня робота блідне в порівнянні з вічною справою Ісуса, місією Якого було спасти і визволити нас від гріха та смерті. Перед народженням Христа ангел наказав Йосипу прийняти Марію, оскільки її вагітність була від “Духа Святого” (Мт. 1:18, 20). Йосипу також було сказано назвати сина Ісусом, тому що Він спасе “людей Своїх від їхніх гріхів” (в. 21). І хоча це ім’я було поширеним у першому столітті, тільки ця Дитина була визнана Спасителем (Лк. 2:30-32). Христос прийшов у потрібний час, щоб забезпечити вічне спасіння всіх, хто покаявся і повірив у Нього.

Ми всі були в пастці на канатній дорозі гріха та смерті, підвішені над долиною вічної розлуки з Богом. Але у Своїй любові та благодаті Ісус прийшов, щоб врятувати нас і безпечно повернути додому до нашого Небесного Отця. Прославляймо Його!

Яку важливу місію мала виконати Дитина Марії? Що для вас означає спасіння, дароване Ісусом?
Дорогий Ісусе, будь ласка, допоможи мені радіти з того, що колись я був загублений, а тепер завдяки Твоїй благодаті я віднайдений.
Автор: Марвін Уїльямс

Бог з нами

Олексій • 5 днів назад

Пророк Ісая написав слова Ісаї 7:14 майже за 600 років до народження Ісуса. На момент написання цих слів ізраїльтяни виконували всі правильні релігійні обряди, але не чинили правосуддя, як велить Бог. Як і багато пророків часів Ісаї, це було застереженням проти такої несправедливості. Але серед цього застереження був проблиск надії на те, що Бог все владнає.

Тут пророк Ісая дає ізраїльському народові привід для надії через добру Божу обітницю — обітницю, що Він дасть знак і з’явиться для нас. Тому що це те, що означає Еммануїл: Бог з нами.

Але що означає «Бог з нами» для нас сьогодні?

Це означає, що ми можемо розділити цю надію, спрямувавши свій погляд на Ісуса і довірившись Йому. Ми можемо вірити, що від народження Христа до Його теперішнього царювання на Небесах — Ісус є Богом з нами.

Він з нами в нашому болю, коли ми втрачаємо близьку людину.

Він з нами в нашому гніві, коли ми бачимо несправедливість і не знаємо, куди звернутися.

Він з нами у смутку, коли ми сумуємо за втраченим.

Він з нами в радості, коли ми святкуємо з іншими.

Він з нами в мирі, коли ми милосердні до світу, що страждає.

І Він з нами в нашій надії, освітлюючи шлях до світлого майбутнього.

Він з нами.

Незалежно від того, куди життя привело вас у цю мить — через хороше чи через погане — Ісус з вами, залучаючи вас до Себе. Він — обіцяний Еммануїл. Він — Бог з нами.

Підбадьорення в Христі

Олексій • 5 днів назад

“Утішайте тому один одного, і збудовуйте один одного, – як і чините ви”. — 1 Солунян 5:11
Шкільна вчителька в штаті Індіана запропонувала учням написати записки з заохоченням та натхненням для своїх однолітків. Через декілька днів, коли в іншій частині країни сталася шкільна трагедія, їхні записки підняли дух однокласників, які боролися зі страхом та болем, що з ними теж може щось трапитись.

Підбадьорення і взаємна турбота також були в думках апостола Павла, коли він писав до віруючих у Солуні. Вони втратили друзів, і Павло наставляв їх сподіватися на обіцяне повернення Ісуса, Який поверне їхніх близьких до життя (1 Сол. 4:14). Хоча вони не знали, коли це станеться, проте він нагадав їм, що християни не повинні чекати в страху Божого суду, коли Він повернеться (1 Сол. 5:9). Замість цього вони можуть впевнено чекати на майбутнє життя з Ним. Отож, він закликав їх: “Утішайте тому один одного, і збудовуйте один одного” (в. 11).

Коли ми переживаємо болючі втрати чи безглузді трагедії, нас легко охоплює страх і смуток. Проте слова Павла є корисними для нас сьогодні, як і тоді, коли вони були написані. Чекаймо з надією, що Христос все відновить. А поки ми можемо підбадьорювати один одного письмовими нотатками, усними словами, ділами служіння чи простими обіймами.

Як вас підбадьорювали інші? Як ви можете підбадьорити когось сьогодні?
Воскреслий Ісусе, незважаючи на мої проблеми в цьому світі, будь ласка, допоможи мені чекати на Тебе з надією та вірою, і підбадьорювати тих, хто мене оточує, допоки Ти не прийдеш знову.
Автор: Кірстен Холмберг

Бог виконує Свої обітниці

Олексій • 1 тиждень назад

«Настане такий час, – говорить Господь, – коли Я виконаю всі добрі слова, які Я заповів Ізраїлевому поколінню та роду Юди».
Єремії 33:14

Багато людей посміялися б над Єремією, коли він сказав ці слова. Чому? Тому що здавалося, що Бог покинув Ізраїль та Юду.

У цьому місці біблійної історії Ізраїль зник — його знищила загарбницька армія. Тепер Юда залишився сам, а інша величезна армія стоїть біля їхніх воріт, щоб знищити і їх. Ситуація не могла бути більш безнадійною.

Чи переживали ви щось подібне? Можливо, це була втрата, що змінила життя, або неймовірно важка новина. У такі болючі моменти може здаватися, що довіряти Божим обітницям неможливо. Люди, які слухали Єремію, напевно, відчували себе так само. Але це не був кінець їхньої історії, тому що обставини не можуть зруйнувати Божі обітниці.

Так, ворог увірвався і забрав Божий народ у полон на десятиліття. Але Бог не покинув Свій народ і не відмовився від Своїх обітниць. З часом Він визволив Свій народ з полону і повернув його додому.

Бог не залишив і вас у вашому болю. Вам може здаватися, що з вашої ситуації немає виходу, або що ваш вибір позбавляє вас Божої любові. Але Бог виконує Свої обітниці.

Поколіннями після повернення з полону Божий народ боровся. Вони продовжували стикатися з горем, невдачами, навалами та полоном. Але коли вони найменше цього очікували, Бог виконав Свою обітницю. Він послав Свого Сина Ісуса, щоб привести всіх, включаючи народ Ізраїлю та Юдеї, до нового і кращого майбутнього.

Божа обітниця про краще майбутнє стосується і вас. Коли ми йдемо за Богом усім своїм життям, ми знаходимо мир, силу і задоволення. І ми живемо з упевненістю, знаючи, що одного дня ми проведемо вічність з Ісусом. Ми живемо новим життям, вірячи, що Бог виконав Свою обітницю.

Бог відповість

Олексій • 1 тиждень назад

“І ви кликатимете до Мене, і підете, і будете молитися Мені, а Я буду прислуховуватися до вас”. — Єремії 29:12
Коли пастор Тимофій під час подорожей носить білий комірець священика, його часто зупиняють незнайомі люди. “Помоліться за мене, будь ласка”, – кажуть люди в аеропорту, коли бачать білу стрічку на його простому темному костюмі. Під час нещодавнього польоту жінка, помітивши його, опустилася на коліна біля його крісла, благаючи: “Ви пастор? Чи не помолитесь ви за мене?” І пастор Тимофій помолився.

Уривок із книги пророка Єремії проливає світло на те, чому ми вважаємо, що Бог чує і відповідає на молитву. Богу не байдуже! Він запевнив Свій улюблений, але грішний, вигнаний народ: “Бо Я знаю ті думки, які думаю про вас, – говорить Господь, – думки спокою, а не на зло, щоб дати вам будучність та надію” (Єр. 29:11). Бог передбачив час, коли народ повернеться до Нього. “І ви кликатимете до Мене, і підете, і будете молитися Мені, а Я буду прислуховуватися до вас. І будете шукати Мене, і знайдете, коли шукатимете Мене всім своїм серцем” (вв. 12-13).

Це та багато іншого про молитву пророк дізнався, перебуваючи в ув’язненні. Бог запевнив його: “Покликуй до Мене – і тобі відповім, і тобі розповім про велике та незрозуміле, чого ти не знаєш” (Єр. 33:3).

Ісус також закликає нас молитися: “Знає Отець ваш, чого потребуєте, ще раніше за ваше прохання” (Мт. 6:8). Тож “просіть”, “шукайте” і “стукайте” в молитві (Мт. 7:7). Він знає нас і хоче нас почути. Принесіть Йому свої турботи прямо зараз.

Як часто ви молитесь? Що ви скажете Богу сьогодні?
Дорогий Боже, Твої турбота і знання надихають мене молитися. Дякую за відповіді.
Автор: Патриція Рейбон

Довіряйте Сину Божому

Олексій • 2 тижні назад

Чи вам коли-небудь доводилося стикатися з ситуацією, коли двоє людей повинні були б перебувати у згоді, але цього не було? Можливо, це були ваші батьки, або ваш начальник та начальник вашого начальника, або двоє друзів. У вас було певне питання, і від однієї людини ви отримували на нього зовсім іншу відповідь, ніж від другої. Наскільки це спантеличує?

Такого ніколи не відбувається з Богом та Його Сином, Ісусом.

У Євангелії від Іоана 3:34-35 сказано: “Адже Той, Кого Бог послав, мовить слова Божі і сповнений Духом Божим. Отець любить Сина Свого і дав Йому владу над усім”. Ці вірші дають нам знати, наскільки особливе значення має Ісус для Бога і скільки сили та любові Бог Йому дав.

Ісус говорить Божі слова, знає Божу волю та має Божу силу. Господь Бог та Ісус завжди перебувають у згоді.

Оскільки Ісус говорить словами Бога, ми можемо бути впевнені, що кожне Його слово є правдивим і з точністю відображає природу Бога.

Оскільки Христос послав нам Святого Духа, ми можемо довіряти тому, що Він перебуває у повній згоді з волею Бога.

Оскільки Ісус має силу Бога, ми можемо вірити, що те, що Він говорить, збудеться.

Бог любить Ісуса. Бог уповноважує Ісуса. Бог говорить через Ісуса. Це означає, що ми можемо повністю довіряти Ісусу. Він має всю владу та повноваження і говорить Істину, бо Його слова походять безпосередньо від Бога.

У нашому повсякденному житті ми часто стикаємося з моментами невизначеності та темряви. Іноді наше життя стає заплутаним або складним через суперечки та незгоду. Однак незважаючи ні на що, ми знаємо, що Бог та Христос єдині. Ісус був досконалим відображенням серця Бога, тому Його любов і жертва ще більше вчать нас про те, Ким є Бог.

Отже, нумо використовувати це послання в нашому житті. Нумо повністю довіряти Ісусу, адже Він говорить від імені Бога і має необмежену силу. Нумо також намагатися бути схожими на Ісуса, промовляючи слова Бога та вірячи у Його силу.

Віра сильніша за смерть

Олексій • 2 тижні назад

Уявіть собі: ваш брат мертвий уже чотири дні. Горе настільки всепоглинаюче, що кожна частина вас відчуває оніміння. Ваші сльози висохли, але біль далеко не зник.

Потім з’являється Ісус — ваш друг, Якого вважають Месією, Якого пророкували, Спасителем світу, Який творив дивовижні чудеса. Тільки … Він був там не для того, щоби не дати вашому брату померти.

Але потім Він робить щось абсолютно несподіване: Він каже вашому брату, який помер чотири дні, вийти з могили … , і ваш брат слухає. Лазар виходить — живий.

Ісус знав, що воскресіння Лазаря було лише передчуттям того, що мало статися. Зрештою він переможе смерть — назавжди. Зрештою, могила не матиме останнього слова. Ті, хто вірять у Нього, ніколи не помруть по-справжньому, а перенесуться з цього зламаного світу до чогось набагато кращого.

Ось чому ті самі слова, які Ісус сказав сестрі Лазаря, Марті, безпосередньо перед чудесним моментом Лазаря, є такими ж словами, які Ісус сказав би вам…

«Я є воскресіння і життя! — Сказав Ісус. — Хто вірить у Мене, хоч і вмре, буде жити. І жоден, хто живе й вірить у Мене, не помре ніколи. Чи ти віриш цьому?»
Іоана 11:25-26

Марта, ймовірно, мала мільярд питань і, можливо, стільки ж сумнівів. Але вона була з Ісусом, вона бачила Його силу, і вона не могла заперечити Його любов. І тому Марта відповіла:

«Так, Господи! — Сказала вона. — Я вірю, що Ти Христос, Син Божий, Котрий мав прийти у світ»
Іоана 11:27

Хоча наші земні тіла помруть, у Бога є більше, ніж ми можемо собі уявити.

Ви вірите в це?

Нехай наші серця вторять серцю Марти, вірячи що Господь є саме тим, ким Він Себе називає. Довіряймо Богові більше, ніж бачать наші очі. Маймо віру, щоб іти за Ним до кінця.

Коли з’явилось життя

Олексій • 2 тижні назад

“Життя з’явилось, і ми бачили, і свідчимо”. — 1 Івана 1:2
У 1986 році Чорнобильська ядерна катастрофа в Україні привернула увагу всього світу. Коли масштаби аварії стали очевидними, урядовці кинулися до критично важливого завдання – стримування радіації. Смертоносні гамма-промені від високорадіоактивних уламків продовжували знищувати роботів, задіяних для ліквідації наслідків аварії.

Тож довелося використовувати “біороботів” – людей! Тисячі героїчних людей стали “чорнобильськими ліквідаторами”, утилізуючи небезпечний матеріал “змінами” по дев’яносто секунд або й менше. Люди, ризикуючи власним життям, робили те, що не могла зробити техніка.

Дуже давно наш бунт проти Бога також спричинив катастрофу, яка призвела до всіх інших катастроф (див. Бут. 3). Через Адама і Єву ми розлучилися з Творцем і перетворили наш світ на токсичний безлад. Ми ніколи б не змогли прибрати його самостійно.

У цьому й полягає сенс Різдва. Апостол Іван написав: “Життя з’явилось, і ми бачили, і свідчимо, і звіщаємо вам життя вічне, що в Отця перебувало й з’явилося нам” (1 Ів. 1:2). Далі Іван проголосив: “Кров Ісуса Христа, [Божого] Сина, очищує нас від усякого гріха” (в. 7).

Ісус забезпечив те, чого не могло дати Його створіння. Коли ми віримо в Нього, Він відновлює нас у правильних стосунках зі Своїм Отцем. Він ліквідував саму смерть. І з’явилося життя.

Як ви намагаєтесь прибрати власний безлад? Як ви можете вже сьогодні віддати Ісусу свої проблеми?
Люблячий Боже, дякуємо за те, що Ти послав Свого Сина в цей світ, щоб прибрати наш безлад.
Автор: Тім Густавсон